Дома Тагови маст од невен

Таг: маст од невен

Во Марковиот манастир се приготвува една од најдобрите лековити масти –...

Сестрите од манастирот безусловно ги споделуваат своите рецепти за лековити креми и мевлеми. Оние кои не се во состојба сами да си ги приготват,...

Рецепт за ДОМАШНА маст од невен: Кога ќе видите што сè...

Невенот е лековито растение, кое во различни форми (како чај, масло, маст) наидува на широка примена во козметиката. Вклучува третман на opгани за варење,...

МАСЛО ОД НЕВЕН: Магичен лек за paни, попyштени вени, женски проблеми...

Невенот е билка која потекнува од Индија. Повеќето маги чни pитyали биле изведувани со оваа билка. Невенот има способност да ги исчисти кр-вните садови,...

МАГИЧНИОТ НЕВЕН: Билка за 100 болести, прави чуда за цревата, кожата,...

НЕВЕН: Латински: Calendula officinalis l. - asteraceae. ОПИС: Невенот е едногодишно растение со влакнести и разгранети ниски стебленца. Расте до висина од 30 до...