Дома Тагови масло од ловоров лист

Таг: масло од ловоров лист

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА БОЛНИ ЗГЛОБОВИ: Оваа зачинска билка ги смирува воспаленијата...

Ако cтpaдате од бoлки во зглобовите, пробајте го овој познат народен лек кој на многумина им има помогнато. Постарите луѓе често cтpaдаат од артритис,...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА ПОПУШТЕНИ ВЕНИ И БОЛНИ ЗГЛОБОВИ: Делува брзо и...

Ловоровиот лист или ловор се ливчињата на зимзеленото дрво кое потекнува од медитеранските земји. Според грчката митологија, прекрасната нимфа Дафне се пpeтворила во ловорово...

ЛЕКОВИТО МАСЛО ОД ЛОВОРОВ ЛИСТ: За очи, зглобови и силен имунитет...

Ревматоидниот артритис е системска, хронична, автоимуна болест од непозната причина која претежно ги по-годува зглобовите. Се смета дека ревматоидниот артритис се јавува кај генетски...

Споделете го рецептот со вашите пријатели: Ќе се изненадите колку е...

Ловоровиот лист е добро познат и омилен зачин и веќе долго време има посебно место во нашите кујни. Но, малкумина знаат дека листот на...

Ловоровиот лист лекува главоболки, проширени вени и болни зглобови

Многу ефикасен лек! Потребни состојки: 30 г ловоров лист 250 мл маслиново масло Постапка: Свежите ловорови листови изгмечете ги и прелијте ги со маслиново масло. Ако користите сув ловоров...