Дома Тагови машина за перење

Таг: машина за перење

Доволно е само 1 работа да направите и целиот бигор и...

Одржувањето на беспрекорната чистота на машините кои ги користиме во домаќинството е многу важна работа, доколку сакаме тие подолго време да нè служат. Особено...

ОВАА СОСТОЈКА И ГО ПРОДОЛЖУВА ВЕКОТ НА МАШИНАТА: Испраните алишта се...

За да ја заштитите вашата машина од брзо расипување, треба да внимавате што ставате во неа. Најчесто домаќинките не би можеле да функционираат без...

Направете пролетно длабинско чистење на јорганот: Редовно го перам, згрозена сум...

Една домаќинка од групата „Мајки Домаќинки“ (Mums Who Clean) сподели фотографии од јорганот откако решила да го испере според нов метод кој некаде случајно...

Еве каде исчезнуваат чорапите – неколку совети за тоа како да...

Дали и вие сте меѓу оние кои мислат дека машината им ги “краде” чорапите? Не сте згрешиле, а еден мајстор каде всушност тие исчезнуваат. Неретко...

За сите практични домаќинки: го раствора бигорот и нечистотијата од машината...

Дали некогаш ви се случува да ги извадите испраните алишта од машина, а да не ви мирисаат на чисто и убаво_ Една од причините за...

За интензивни бои на избелените алиштата, додадете една состојка која сите...

Забележавте дека вашите алишта ја губат својата боја?... Еве едноставно решение- употребете мелен црн пипер! Дали знаете кој е најупотребуваниот зачин во целиот свет? Пиперот!...

Бело, побело, најбело: со овој трик ќе им ја вратите белината...

Без разлика на колку начини сте се обиделе да го отстраните сивилото, облеката останува иста, што ја нервира секоја жена. За цела среќа, постои одлично...

Закиснете ги белите чорапи во ОВОЈ раствор – ќе бидат бели...

Идеал за секоја домаќинка е чиста, бела како снег облека, која мириса на свежина. Кон ова тежнее секоја домаќинка. Меѓутоа, често се случува да погледнеме...

Совет кој пари вреди: како да ја елиминирате мувлата од машината...

Дали после перењето на алишта тие не ви мирисаат убаво иако сте ставиле омекнувач и убав прашок? Сте забележале црна мувла, дамки на преградите...