Дома Тагови макарони

Таг: макарони

Највкусниот бешамел сос – на овој начин секогаш успева

Рецепт и видео презентација на “најдобри Домашени Рецепти” – како се прави бешамел сос. Бешамел сосот е неизбежен во нашата кујна. Тоа е основен...

Многу брза и вкусна пита со макарони – одлично за појадок...

Многу интересна идеја, доколку сакате нешто ново и интересно да приготвите за вашите најмили. Потребни состојки: 8 тенки кори за пита, 500 г фета сирење, 300 г макарони, 150...

Запечени ПИЦА МАКАРОНИ – Не знаеш за доста!

Многу убав вкус, не можеш да престанеш да јадеш. Потребни состојки: 400 г макарони 300 г печурки -кашкавал произволна количина -мисиркина шунка -суво месо -сирење -кечап -оригано или босилек по вкус -малку путер За прелив: 2...