Дома Тагови макарони

Таг: макарони

НАЈДОБРАТА ТУНА САЛАТА ВО СВЕТОТ: Може да се послужи и како...

Ова е една многу вкусна салата, а покрај сè внатре, ништо друго и не ви треба. Може да се приготвува во секој период од...

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Ова е тајната за највкусните и најкремастите макарони

Макароните се едни од омилените тестенини, зашто совршено ги впиваат вкусовите на сосовите со кои ќе се послужат. Можат да се варат или да...

ПОЛНО ТЕНЏЕРЕ ВКУСЕН РУЧЕК ЗА МАЛКУ ПАРИ: „Ова го правам веќе...

„Макароните приготвени на овој начин излегуваат многу вкусни, исто како да сте ги направиле со мелено месо. Ова посно јадење го правам веќе 10...

На ова јадење не можете да му одолеете – Тајната за...

Овој рецепт ги воодушеви милиони луѓе ширум светот, а ме воодушеви и мене кога го испробав. Навистина, ова е едно толку вкусно јадење што...

ПОВЕЌЕ НЕ ГИ ГОТВАМ МАКАРОНИТЕ ВО ВОДА: На овој начин излегуваат...

Од состојки кои сигурно ги имате во кујна, направете брзи, евтини и кремасти тестенини со додаток на кашкавал по ваш избор. Кога макароните ќе...

Пастичо или пастицио – Италијанско или Грчко јадење: Печени макарони со...

Пастицио или пастичо е едно многу вкусно јадење кое се приготвува насекаде во светот. Според некои извори тоа е грчко јадење со тестенини, мелено...

ОСВЕЖИТЕЛНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ЗЕЛЕНЧУК: Со години ја правам, сите...

Салатата СЕДМО НЕБО е една од моите омилени салати со тестенини. Се состои од доста зеленчук, а јогуртот и дава еден преубав освежителен вкус....

Без варење МАКАРОНИ ВО МЛЕКО од рерна – брзо и многу...

Рецепт и видео презентација на Ана од "Гала Фуд" (Gala Food) - Макарони во млеко од рерна, без варење. Вкусно и брзо јадење за...

Највкусниот бешамел сос – на овој начин секогаш успева

Рецепт и видео презентација на “најдобри Домашени Рецепти” – како се прави бешамел сос. Бешамел сосот е неизбежен во нашата кујна. Тоа е основен...

Многу брза и вкусна пита со макарони – одлично за појадок...

Многу интересна идеја, доколку сакате нешто ново и интересно да приготвите за вашите најмили. Потребни состојки: 8 тенки кори за пита, 500 г фета сирење, 300 г макарони, 150...