Дома Тагови магнезиум

Таг: магнезиум

Оваа маст се подготвува за 2 минути, а за 3 минути...

Магнезиум хлорид - вредно минерално соединение добиено со испарување на морската вода - се покажа како многу корисно во лекувањето на многу болести. Недостаток на...

Овие суплеметни не ги земајте заедно: правилната комбинација и времето се...

Витамините и минералите се супстанции неопходни за нормално функционирање на нашето тело. Тие се одговорни за правилниот тек на сите процеси во организмот почнувајќи...

Златни правила на сибирската билкарка: Давајте им го ова на децата,...

Зимскиот период се поврзува со зачестување на вирусните респираторни заболувања. Општа карактеристика на овие инфекции е високата контагиозност и лесното пренесување од едно на...

Прав посилен од сода бикарбона, може да го излекува целото тело...

Евтин е, лесно достапен, а се’ што треба да направите за да се ослободите од болките е да го измешате со вода и да...

Каква е поврзаноста на вирусот со магнезиумот –без овој минерал не...

Новите истражувања ја откриваат поврзаност на kopoна вирусот и магнезиумот, особено кога недостигот на овој минерал создава тешки облици на болеста. Со проучување на карактеристиките...

Најефикасниот метод со жолчка од јајце за лекување на болните колена...

Коленото е многу важен зглоб во нашето тело, бидејќи ја трпи и ја носи целата телесна тежина, ги поврзува фемурот и фибулата и овозможува...

За да се ослободите од болка во мускули земете: магнезиум, витамин...

Кога ќе претерате со вежбање, а особено кога тоа го правите без преходна подготовка, неизбежно се јавуваат болки во мускулите. Врз појавата – воспалени мускули...

Магичен прав кој е посилен од сода бикарбона: ги смирува болките...

Евтин е, лесно достапен, а се’ што треба да направите за да се ослободите од болките е да го измешате со вода и да...

Тироида: зошто е потребен јодот во организмот и во која количина

На организмот му е потребен јодот за да ги синтетизира хормоните кои ги произведува тироидната жлезда. Овие хормони обавуваат неколку важни метаболички функции: -Го забрзуваат...

Ако сте нервозни зошто живеете во стрес: пробајте го ОВА

ПРОТИВ СТРЕС Магнезиум: Ги опушта напнатите мускули, го зајакнува срцето и го намалува крвниот притисок. Оној кој користи доволно магнезиум ќе биде многу поотпорен во...