Дома Тагови мафини

Таг: мафини

Совршени мафини со чоколадо и вишни – ги правам на секои...

Многу едноставни и вкусни, често ги правам. Потребни состојки: 2 јајца, 200 мл јогурт, 160 мл масло, 1 чаша (од 200 мл) шеќер, 2 чаши (од 200 мл) брашно, 2 ванилин...

ФЕНОМЕНАЛНИ СЛАТКИ МАФИНИ

Потребни состојки: 6 белки 200 г мелени ореви 3 лажици какао 1 кесичка желатин Засладувач по желба Постапка: Прво изматете ги белките во цврст снег, па додадете засладувач. Може тоа да биде...

МАФИНИ СО ЧОКОЛАДО И ВИШНИ – Кај мене се прават секој...

Потребни состојки: 2 јајца 200 мл јогурт 160 мл масло 1 чаша (од јогурт) шеќер 2 чаши (од јогурт) брашно 2 ванилин шеќер 1 прашок за печиво 100 г чоколадо за готвење 300...

Сочен колач – се пече само 11 минути а за пократко...

Потребни состојки: 250 г путер 300 г шеќер 6 јајца 1 ванилин шеќер 3-5 капки екстракт од ванила 130 г брашно 250 г темно чоколадо 60-70% какао Постапка: 1.Путерот пенесто изматете го со...

ЧОКОЛАДНИ МАФИНИ: Совршенство во неколку едноставни чекори

Потребни состојки: 250 г брашно 120 г шеќер 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво 4 лажици какао во прав 1 мала лажичка сода бикарбона 200 г чоколадо за готвење 100 мл...

Рецепт за мафини полнети со чоколадо, ќе ги обожувате, не ви...

Мафините не секогаш ни излегуваат како што сме замислиле, бидејќи не секогаш подготовката на смесата е иста. Затоа и ќе ги обожавате овие мафини за...