Дома Тагови мафини

Таг: мафини

Најмеките проички со сирење за 10 минути, меки остануваат и следниот...

Најмеките проички со сирење за 10 минути, меки остануваат и следниот ден! Ви гарантирам дека нема помеки и повкусни од нив. БРЗО се прават...

ЧОКОЛАДНИ МАФИНИ: Најдобриот рецепт! Убави се и следниот ден, гризот ги...

Рецепт и фотографии на Марина Кнезевиќ. „Од кога го најдов овој рецепт, постојано правам чоколадни мафини според него, затоа што не ги сакам оние...

Проички со сирење и јогурт – меки како душа: Многу лесно...

Проички со сирење и јогурт - меки како душа: Многу лесно се прават и сигурно ќе ви успеат. Има многу рецепти за мали, солени мафини...

Тиквичките веќе нема да ги пржите! Рецепт за 5 минути, брзо...

Тиквичките веќе нема да ги пржите! Рецепт за 5 минути, брзо и едноставно, а многу вкусно. Овие ќофтенца се приготвуваат на најлесен можен начин,...

ПРОЈА МАФИНИ: Многу вкусни, меки како душа и не се распаѓаат...

Во минатото, пројата беше замена за лебот и секој можеше да си дозволи да го направи ова вкусно јадење бидејќи потребни се само неколку...

СОЛЕНИ МАФИНИ ЗА 30 МИНУТИ: Кога имате од сѐ по нешто...

Солените мафини се одлични кога немате многу време на располагање, а потребно е да приготвите вкусен оброк. Ова е рецепт за основно тесто, а...

ЧОКОЛАДНИ МАФИНИ ЗА 20 МИНУТИ: Не треба ништо да чекате, може...

Чоколадните мафини се брзи колачи кои секој ги сака. Се топат во уста меки, се мирисни и …чоколадни. Може да ги приготвувате во силиконски...

КОЛАЧ СО ЏЕМ: Кога ми се јаде благо, го матам овој...

Кога ми се јаде нешто благо, а тоа да не е чоколадо, тогаш го матам овој брз колач, при што не валкам ниту садови,...

МЕКИ КАКО СУНЃЕР: Воздушести јогуртни проички, многу вкусна и здрава верзија

Проичките приготвени со палента или пченкарно брашно се најздравата верзија за појадок, омилена за децата, но и за возрасните. На основниот рецепт можете да...

МАФИНИ ПУФКИ: Брзи и многу вкусни, без капка масло

Денес сакам да ви откријам еден многу лесен рецепт за вкусни мафини кои брзо се приготвуваат и одлични се за појадок или вечера. Мафините...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"