Дома Тагови мафини

Таг: мафини

Брзи уштипци од рерна, без квасец и прашок за печиво –...

Превкусно воздушесто тесто од јајца, млеко и брашно, за кое ви е потребно само 5 минути подготовка. Ќе ве освои вкусот на ова печиво,...

Најдобриот рецепт за чоколадни мафини: вкусни, меки и сочни и следниот...

Можам да ви кажам дека ова е најдобриот рецепт за чоколадни мафини што некогаш е запишан. Чоколадните мафини ги обожаваме, па трагајќи по најдобриот...

Од 1 јаболко излегуваат 8 мафини, превкусни и сочни, домашните ќе...

Рецепт на Инес од ''Готвењето е забавно''. Вкусни мафини кои се подготвуваат од 1 јаболко и уште 5 други состојки кои постојано ги имате...

Чоколадни мафини за 20 минути готови – слатки, вкусни, неодоливи…

Чоколадните мафини се брзи колачи кои секој ги сака. Се топат во уста меки, се мирисни и ...чоколадни. Може да ги приготвувате во силиконски...

Манчмалоу мафини! Ова мора да го пробате! Колачите се предобри!

Фото и рецепт: Тамаричка Потребни состојки: 115 г путер на собна температура 1 лажичка сода бикарбона ½ лажичка сол 1 ванилин шеќер 250 г шеќер 180 мл врела вода 80 г какао...

Ставила малини во калап за мафини и додала 2 состојки: Ова...

Ова е многу едноставен рецепт за мафини од само три состојки! Не само што се приготвуваат експресно брзо, подготовката е многу лесна, туку и вкусот...

Наједноставни меки пченкарни проички со фета сирење

Често ги подготвувам зошто се брзи, вкусни и децата ми ги сакаат најчесто за појадок или вечера. Потребни состојки: 2 јајца 1 чаша (180 мл) јогурт 2.8...

МАФИНИ СО ТИКВИЧКИ: брз и едноставен ручек, готов додека да трепнеш!

Едноставно за приготвување, брзо, лесно и вкусно. Од оваа смеса излегуваат 12 проички печени во калап за мафини. Потребни состојки: 400 г рендани тиквички ½ главица рендан...

Турбан кифли правени како мафини

Фото и рецепт: Наташа Миленковска Потребни состојки за рецепт 1: 500 мл слатко млеко (млеко + 2 лажици шеќер) 1 коцка свеж квасец 1 прашок за печиво 4 јајца 200...

ЧОКОЛАДНИ МАФИНИ: сите состојки се мешаат, се полнат калапите и се...

Фото и рецепт: Марија Васиќ Потребни состојки: 2 шолји (200 мл) брашно ¾ шолја шеќер (една шолја, но да не е полна, или помалку, кој како сака) 1...