Дома Тагови лукова вода

Таг: лукова вода

ШТО СÈ ЛЕКУВА 1 ЧЕШНЕ ЛУК: Сите народни рецепти за целосно...

Секој кој јаде по едно чешне лук секое утро четириесет дена, ќе може да ги види ѕвездите дури и преку ден. Веројатно е излишно...

Најдобриот домашен подмачкувач за зглобови од кој болката поминува а ‘рскавицата...

Болката во зглобовите знае да биде е многу непријатна и да ги попречува секојдневните активности. Кај некои луѓе, оваа болка се појавува по долг,...

Водата во која отстојал лук треба да ја пијат луѓе кои...

Лековитата вода од лук е моќен лек за јакнење на имунитетот, многу е евтин и лесно се подготвува. Луковата вода ги спречува бактериите, паразитите и...

Вода-Борец против болести: Се пие седум дена и го препородува телото

За водата од лук велат дека “чу-да” прави за целиот организам. Луковата вода станува сè попоуларна меѓу луѓето поради своите позитивни својства за подобрување на...

8 чешниња лук ставил во литар вода и добил чудо од...

Во текот на седум дена, еднаш месечно, секое утро пијте лукова вода. Ова нека стане ваша здрава навика. Лукова вода: Го чисти телото од сите...

Лукова вода: Го чисти телото од сите бактерии, вируси и токсини...

Лукот содржи лековити својства кои природно се борат против бактериите, вирусите и габичките. Лабораториски студии и анализи потврдија дека сировиот лук ги уништува патогените микроорганизми,...