Дома Тагови лук

Таг: лук

Лукот како лек против воспаление и инфекција на белите дробови: Еве...

Лукот е најсилниот б орец против бактериите кои предизвикуваат ризични инфекции, а еве колку чешниња е потребно да изедеме во текот на еден ден....

Оставете го лукот да из’рти и ќе добиете лековито чудo за...

Никогаш повеќе нема да го фрлите из‘ртениот лук - експертите открија неверојатно лековито дејство! Иако многумина сметаат дека из‘ртениот лук треба да се фрли,...

Мед, ореви, оцет и лук: Лекуваат од глава до пети, а...

Овој природен лек помага при заболувања на грлото, неправилно варење, слаба циркулација и метаболизам во организмот. Исто така се препорачува за болести на срцето,...

Сосетката ми даде рецепт како правилно да се чува лукот до...

Доколку оваа пролет посеавте лук, добро е да го знаете овој трик кога ќе дојде време да го извадите од земјата. Од сосетката добив...

Зајакнете го имунитетот и подобрете го општото здравје со намирници кои...

Медицинските растенија и билки се вистинска ризница за здравјето и можат да помогнат во зајакнувањето на имунитетот, а некои од нив се користат со...

Лековит еликсир од женски манастир за подмладување и лекување – рецептот...

Ако редовно го користите овој рецепт, гарантирано ќе го успорите стареењето на вашата кожа, но и на целиот организам воопшто, а самата кожа ќе...

Погача со лук и магдонос која ќе ве врати во детството,...

Оваа вкусна погача со неодолив вкус на лук и магдонос ќе ве потсети на старите добри денови кога ќе се вратевте од надвор, а...

Сега најважно е да ги јадете овие 10 намирници за да...

Имуниот систем претставува нашиот одбранбен механизам против сите несакани инфективни заболувања (предизвикани од различни микроорганизми), но и малку поопшто. Тоа е нашиот одбранбен систем...

Д-р Ристиќ објаснува како да се јаде сармата без да ви...

Сармата приготвена на традиционален начин може да предизвика проблеми со крвниот притисок, особено ако се претера со количините. Сармата обично се јаде во зимскиот...

Лук во мед – неверојатна формула за слабеење!

Лукот и медот во комбинација со јаболкова киселина се идеални за елиминирање на вишокот килограми. Ако сте доволно упорни и дисциплинирани, ќе имате одлични...