Дома Тагови леукемија

Таг: леукемија

ЕДНА ЧАША СОК ОД КОПРИВА ДНЕВНО: За леукемија, анемија, дијабетес, астма,...

ВЛИЈАНИЕ НА КАШЕСТИОТ СОК ОД КОПРИВА ВРЗ ЗДРАВЈЕТО: Бидејќи копривата е една од билките со најголем број лековити својства, се препорачува секојдневно да се...

Една чаша дневно за анемија, дијабетес, астма, опаѓање на косата и...

Лековитите својства на копривата одамна се познати, а сокот и чаевите од коприва се користат како лекови во народната медицина. Поради диуретичките својства тие...

Предраг победил четири леукемии и два инфаркти – денес е здрав...

Денес Предграг е здрав и им помага на другите луѓе кои поминуваат низ истото што го поминал и тој самиот. -Лекарите имаат знаење за леукемијата,...

Научниците откриле зошто децата заболуваат од леукемија: Родителите често ја прават...

Во текот на 30 години истражување научниците заклучиле дека лимбофобичната леукемија, болест која доста често ги напаѓа децата, дека можеби може да се спречи...

Медицината немоќна: Симптоми и зошто се јавува леукемијата од која боледува...

Неодамна фудбалерот Синиша Михајловиќ објави: “Ја почитувам болеста, не и се плашам и ќе ја гледам во очи додека се борам со неа”. Тој...

Една чаша дневно за леукемија, анемија, дијабетес, астма, опаѓање на косата...

ВЛИЈАНИЕ НА КАШЕСТИОТ СОК ОД КОПРИВА ВРЗ ЗДРАВЈЕТО Бидејќи копривата е една од билките со најголем број лековити својства, се препорачува секојдневно да се пие...

Вака изгледа мистериозниот симптом за рак: потресна исповед на едно девојче...

Рак е назив кој се користи за широка група болести кои се карактеризираат со неконтролирана клеточна делба, односно способност на некои клетки да создадат...