Дома Тагови лесна торта

Таг: лесна торта

ЧОКОЛАДНА МАРКИЗА БЕЗ ЈАЈЦА: Наједноставна, а најубава, за 1 минута се...

Благородничката торта наречена „маркиза“ е најлесната торта за приготвување, една од добро познатите старински торти. Секој може да ја направи, ќе ви успее од...

СЛАДОЛЕД ТОРТА ОД ЈАГОДИ: Без печење, за 15 минути е готова

Торта со јагоди која се топи во иста како сладолед. Ова е еден вид чизкејк со јагоди, но има толку добар вкус, што откако...

МАРС ТОРТА КОЈА СЕ ТОПИ ВО УСТА: вкусот е ист како...

Сите ги знаеме Марс чоколатцата кои имаат растеглив карамел крем, а чоколадото и бисквитот се топат во уста. Моите дечиња многу ги сакаат, така...

ВОЗДУШЕСТА ТОРТА, измати и излеј, додека трепнете е готова

ВОЗДУШЕСТА ТОРТА, измати и излеј, додека трепнете е готова, а се подготвува многу лесно и едноставно. Рецепт на Вкусна Минута. Лесна, чоколадна торта која...

ТОРТА КРЕМАСТА ЛЕДЕНА УБАВИЦА: Со неодолив вкус, се топи во уста,...

ЛЕДЕНО НЕБО - ТОРТА со неодолив вкус, а секој залак се растопува во уста. Многу брзо и лесно се приготвува. Пробајте ја, ќе видите...

Сладолед торта со нутела, плазма и јагоди – за 15 минути...

Оваа торта мора да ја пробате! Лесна и освежителна, сладолед торта со јагоди, нутела и плазма, која се приготвува за само 15 минути. Потребни состојки: 130...

Јафа торта без печење, содржи разни бисквити и шлаг со глазура

Многу вкусна, брза и едноставна за приготвување. Потребни состојки: 500 мл слатка павлака 250 г јафа бисквити или ресани 200 г кекси по ваш избор 100 г петит бисквити малку...

Брза торта со розен кори – Едноставен колач без печење, готов...

Автор: Smile / Време за приготвување: 30 минути Признавам дека не сум многу по пишување на детални рецепти, но овој морав да го споделам со вас,...

Брза торта со бисквити и ореви, се топи во уста, не...

Една едноставна и брза торта, за сите оние кои немаат време, како и за почетници. Оваа торта не може да не ви успее, толку...

Брза плазма – страчатела торта, лесна за правење, лесна за јадење!

Плазма – страчатела торта е една вистинска лесна торта, како за приготвување, така и по вкус. Може да изедете едно убаво, големо парче и...