Дома Тагови лесна торта

Таг: лесна торта

Брза торта со розен кори – Едноставен колач без печење, готов...

Автор: Smile / Време за приготвување: 30 минути Признавам дека не сум многу по пишување на детални рецепти, но овој морав да го споделам со вас,...

Брза торта со бисквити и ореви, се топи во уста, не...

Една едноставна и брза торта, за сите оние кои немаат време, како и за почетници. Оваа торта не може да не ви успее, толку...

Брза плазма – страчатела торта, лесна за правење, лесна за јадење!

Плазма – страчатела торта е една вистинска лесна торта, како за приготвување, така и по вкус. Може да изедете едно убаво, големо парче и...