Дома Тагови лешник коцки

Таг: лешник коцки

ЧОКОЛАДНИ ЛЕШНИК КОЦКИ: Се топат во уста, вкус за вистинско уживање

Колачот едоставно се приготвува, не е комплицаран, но она што го издвојува од другите и го прави посебен, е изборот на состојките. Бисквитот има...

ЛЕШНИК КОЦКИ: Нешто највкусно и најкремасто што сум пробала во последно...

Овој колач е многу едноставен, а кремаст, нема на некој што не му се допаднал. Се печат набрзина две кори од белки со лешник,...

Лешник штангли, ги правев по вкус на маж ми, ми рече...

Фото и рецепт: Нале. Ова се всушност Ренато коцки само малку променети според желбите на мојот сопруг. Не мора 8 жолчки да се стават, ама...

КОЦКИ ОД ЛЕШНИК – нешто превкусно што сум пробала во последно...

Потребни состојки за кори (х2!) 4 белки 120 г шеќер 150 г мелени лешници За крем: 6 жолчки (екстра свежи) 10 лажици шеќер 1 путер/маргарин (250 г) 2 пудинг од чоколадо 600-700 мл...