Дома Тагови лепиња

Таг: лепиња

Не им го знам вистинското име, но беа многу вкусни: Ручек...

Овие солени палачинки или џиновски лепињи може да се послужат како предјадење или самостоен оброк. Рецептот го добив од тетка ми, но ни таа...

1 чаша газирана вода и брашно и добивате посни мекици за...

Рецепт на Саце од Саце Рецепти.Домашно тесто слично на мекици. Излегуваат многу парчиња, а толку се превкусни што веднаш се јадат. Одлични се за...

Најлесната домашна “етно” погача: Мека, вкусна и многу евтина, а секој...

Рецепт и видео презентација на Кујната на Шеќерко - Домашна погача. Ова е рецепт за тоа како да си направите најлесно една домашна погача...

Домашни лепињи подобри од пекарница, се печат за 10 минути а...

Многу вкусни и многу едноставни за правење. Потребни состојки: 600 г брашно 450 мл вода 1 голема рамна лажица сув квасец Сол по вкус Постапка: Од овие состојки се замесува меко...

Лепињи, полнети или празни – секако се вкусни

Фото и рецепт: Натич Нт Потребни состојки: 500 г брашно 1/2 квасец 1 лажиче шеќер 2 лажичиња брашно 1 лажичка сол 3 лажици масло Постапка: 500 г брашно, половина надојден квасец зафатен со вода...

НАПРАВЕТЕ вкусно домашно ГИРО по овој рецепт

Направете го овој странски специјалитет во домашна варијанта! Ова не е рецепт за гиро-пита, туку за порција која се сервира во кафаните. Меѓутоа, доколку сакате,...

Домашни лепињи подобри од пекара, а готови за 10 мин! Само...

Потребни состојки за тесто: 600 г бело брашно 450 мл топла вода Сол по желба 1 голема лажица сув квасец (рамна лажица) Постапка: 1.Од овие состојки замесете меко тесто, па...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"