Дома Тагови лек за висок шеќер во крвта

Таг: лек за висок шеќер во крвта

ЦЕЛЕР И ЛИМОН: Природен лек за дијабетес, триглицериди, холестерол, по 1...

Дијабетесот е најчесто метаболно заболување кое се смета за тивка епидемиja на 21-от век. Најчесто дијабетесот се карактеризира со зголемено ниво на шеќер во...

ЛЕК ЗА ЦРН ДРОБ И СРЦЕ: испробан напиток кој помага и...

Црниот дроб е еден од најголемите opга-ни во телото кој има способност да се регенерира сам по себе. Болестите на црниот дроб се многу...

МОЌЕН ЧАЈ ОД ДУДИНКИ: За слабеење и регулирање на шеќерот

Благодетите од овој напиток се несогледливо големи – искористете ги и сочувајте го или подобрете го своето здравје! Чајот приготвен од лист од дудинка е...

Напиток кој го „јаде“ шеќерот во вашиот организам: го нормализира нивото...

Дијабетес е хронична болест причинета од пореметената функција на панкреасот, односно кога овој орган не произведува доволно инсулин или кога телото не може ефикасно...

Пиеле по една лажица јаболкова киселина после оброк – нивото на...

Некои го нарекуваат спас за дијабетичарите, бидејќи овој напиток го регулира нивото на инсулинот. Истражувањето открило дека јаболковата киселина значително влијае врз регулирањето на...

Успешно го спушта нивото на шеќер во крвта и спречува дијабетес...

Дијабетесот е многу честа болест. За да ја спречите, потребно е да јадете здрава храна и да се ослободите од стрес и нервоза. Ова е...