Дома Тагови лек за слабо железо

Таг: лек за слабо железо

Одберете еден, а резултати се неизбежни: Рецепти за подобрување на кpвта,...

Железото е многу важен елемент за нормално функционирање на различни ткива и во организмот се наоѓа најчесто во два облици: како хемоглобин (во 80%...

СО ОВОЈ ЛЕК СОНОТ ЌЕ ВИ ЗАТРОПА НА ВРАТА: покрај тоа...

Оваа чyдотворна комбинација помага во лекување на многу болести. Комбинацијата од мед, лук, ореви и јаболкова киселина ќе ви го подобри имунитетот само по...

Со години сум анемична, со помош на овој напиток го покачив...

Првата асоцијација со какаото е вкусниот и пријатно миризлив пијалак. Сепак, ретки се оние кои редовно го користат какаото, но тоа е вистинска ризница...

Ова е лек за слабокрвност и за сите оние што не...

Симптомите како што се замор, бoлки во мускули и зглобови, бoлки во предел на стомакот – не смеат да се игнорираат, бидејќи со текот...

Неверојатна комбинација од 2 состојки која го подига телото од постела,...

Крушата и цвеклото се состојки кои го закрепнуваат организмот речиси од секоја болест. Без разлика дали се работи за обична настинка или нешто посеризно,...

Копривата и медот најдобро ја лекуваат анемијата и имунитетот – една...

Дали знаевте дека недостигот на железо во крвта е чест проблем ширум светот? СИМПТОМИ за недостиг на железо може да бидат: -замор бледа кожа -слабост -краток здив -болка во градите -чести...