Дома Тагови лек за псоријаза

Таг: лек за псоријаза

Лековит мевлем за псоријаза, рани, изгореници и други болести на кожата...

Совет и рецепт за лековити мевлеми од д-р Стојковиќ за псоријаза и други кожни болести. Доктор Љубинка Стојковиќ, специјалист по општа медицина и апитерапевт, советува...

Совет и рецепт за лековити мевлеми од д-р Стојковиќ за простата...

Доктор Љубинка Стојковиќ, специјалист по општа медицина и апитерапевт, советува кај проблеми со простата да се користи портокал и поленов прав, а кожата заболена...

Магична чајна мешавина од 10 билки за псоријаза

Елиминирајте ги лушпичките од кожата на природен начин, со помош на коприва, росопас, невен, ајдучка трева... Иако според конвенционалната медицина лек за псоријаза не постои,...

Рецепти со чичок за лекување на црн дроб, од ризницата на...

Чичок (lat. Artium Lappa) – пишува Мартин Најдовски Чичок е повеќегодишно растение. Расте покрај водени места, односно покрај реки и езера и сака влажна почва....

Што значи ако ти се појави псоријаза на глава, а што...

Псоријазата најчесто се поврзува со психичките проблеми. Ова важи речиси за сите кожни болести, започнувајќи од витилигото, па до најобичниот јадеж. -Затоа, повеќето лекари се...

Балзам со лаванда за лекување псоријаза и други кожни заболувања

Името на лавандата потекнува од латинскиот збор lavare што значи капење, миење, односно прочистување. Ова е билка со темновиолетови цветови и се чини дека...

Рецепт кој брише дамки, лузни, пеги и акни

Сигурно сте слушнале за предностите на алое вера и кокосовото масло, а кога станува збор за кожни болести како што се егземи, псоријаза, осип,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"