Дома Тагови лек за празнење на цревата

Таг: лек за празнење на цревата

„Пиј по една чаша секое утро“: така ми рече докторот и...

Редовното празнење и чистење на цревата има голема и важна улога во зачувување на целокупното здравје. Иако звучи премногу обопштено, познатите доктори како Xинохара...

Мириса прекрасно и штити од многу болести: Ќе мислите дека јадете...

Во сезоната на настинки и грип, сè почесто може да прочитате за лекови кои го зајакнуваат имунитетот. Некои вкусни, некои не толку, сепак помагаат...

РЕЦЕПТ КОЈ БРЗО ДЕЛУВА за празнење на цревата, намалување на подуеноста...

Чистењето на цревата е од особена важност доколку организмот често п ати од желудечни и цревни тегоби, има дигестивни пречки, намален апетит, подуеност, грчеви,...

ОВОЈ ЛЕК ЗА ИМУНИТЕТ МИРИСА КАКО НАЈВКУСНИОТ КОЛАЧ: суво овошје и...

Денес наидовме на еден многу интересен, но и вкусен лек за подигање на имунитетот. Само од неколку состојки добивате слатка есенција која мириса на...

Го поттикнува празнењето, решава проблеми со црева и вишок масти –...

Природно чистење на цревата е важен фактор за добро здравје. Во цревата може да се наоѓа до 15 кг ште-тен от-пад. Оние кои стра-даат...

Подуен и неиспразнет стомак полн со гасови – ќе стане минато...

Ослободете се од мрзливите црева на најприроден начин, бидејќи со овој напиток кој се прави многу брзо и едноставно, ќе се спасите од сите...

Морков и мед: Моќна мешавина за детоксикација на мрзливи црева и...

Овој народен рецепт е познат многу одамна. Посебен ефект има врз мрзливите црева, подуеност на стомакот и гасови. Кога организмот е во добра состојба, тоа...