Дома Тагови лек за попуштени вени

Таг: лек за попуштени вени

Рецепт кој е спас за проширени и воспалени вени

Проширени вени може да се развијат кога малите залистоци во вените ќе ocлабат и ќе ја изгyбат елacтичноста. Овие залистоци обично го запираат протокот...

ТРОМБОЗА, ПОПУШТЕНИ И ПОДУЕНИ ВЕНИ: Ефикасен природен лек од две состојки

Рузмаринот е билка, многу ценета од народната медицина. Поттикнува подобра циркулација, а со тоа ја подобра и исхранетоста на ткивата, а помага и во...

ТРОМБОЗА, ПОДУЕНИ И ПОПУШТЕНИ ВЕНИ: Ефикасен природен лек од две состојки

Рузмаринот е билка, многу ценета од народната медицина. Поттикнува подобра циркулација, а со тоа ја подобра и исхранетоста на ткивата, а помага и во...

МАСЛО ОД НЕВЕН: Магичен лек за paни, попyштени вени, женски проблеми...

Невенот е билка која потекнува од Индија. Повеќето маги чни pитyали биле изведувани со оваа билка. Невенот има способност да ги исчисти кр-вните садови,...

Терапија за проширени вени со лист од зелка – 2 дена,...

Проширените вени (варикозни вени) се проблем кој измачува огромен дел од населението. Според некои статистики, приближно 40% од популацијата во одреден период од животот...

Последиците можат да бидат тешки и фатални – Пет фази на...

Проширените вени се развиваат постепено. Од првите пет симптоми до најстрашниот стадиум постојат 5 фази на проширени вени. Не ја занемарувајте првата за да...

Рецептот го добив одамна кога бев неподвижна – ова е навистина...

Фото и рецепт: Драгана Мијаиловиќ – лек со див костен. Сега откако ги направивме зимниците, време е да си собереме диви костени и да си...

Домашно масло од невен (рецепт) за чир на желудник, егземи и...

Фото: Ивана Струње Невенот е многу ценет поради неговите лековити својства. Поттикнува циркулација, помага во лекување на гнојни рани и чиреви, ги смирува воспалителните процеси...