Дома Тагови лек за опстипација

Таг: лек за опстипација

ОДЛИЧЕН ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА МРЗЛИВИ ЦРЕВА: Се јаде една лажица навечер...

Ова е неверојатно ефикасен лек за сите оние кои имаат опстипација и нередовна или недоволна столица. Се приготвува мешавината, а од неа се јаде...

Радикално ги чисти цревата, топи масни наслаги, лекува гастритис: Овој чудесен...

Во една шолја вода додајте ги овие две состојки и подгответе го напитокот според наведениот рецепт, па ќе добиете повик за олеснување во рекордно...

Го поттикнува празнењето, решава проблеми со црева и вишок масти –...

Природно чистење на цревата е важен фактор за добро здравје. Во цревата може да се наоѓа до 15 кг ште-тен от пад. Оние кои...

Направете генералка на дебелото црево со овој медицински џем – исфрлете...

Многу е важно да се излекува опстипацијата, не само поради болките и подуениот стомак, туку и затоа што е неопходно редовно да се исфрлаат...

Со денови не сте биле во WC, изедете го само ова...

Сите барем еднаш ни се случило да ги почувствуваме непријатните симптоми на запекот, како подуеност и болка во стомакот. Нередовното празнење на цревата може...

Подуен и неиспразнет стомак полн со гасови – ќе стане минато...

Ослободете се од мрзливите црева на најприроден начин, бидејќи со овој напиток кој се прави многу брзо и едноставно, ќе се спасите од сите...

За две минути исчистете ги и испразнете ги цревата: Изедете лажица...

Дигестивниот систем е многу сложен систем во човековиот организам, бидејќи во него се извршуваат повеќе различни функции истовремено. Затоа, многу е важно да се води...

Во чаша млеко ставете малку јаболкова киселина: Ниедно апче нема побрзо...

Ако ви е потребно брзо и лесно решение против запек и за забрзување на метаболизмот, ова е одличното решение. Обично се применува кога 2,...