Дома Тагови лек за киселини во желудник

Таг: лек за киселини во желудник

Ако поради желудникот не спиете добро, време е за овој лек:...

Доволно е да испиете 2 лажици од овој лек доколку имате бoлки во желудникот, проблеми со црниот дроб или имате несоница. Копривата е најдобар...

БOЛКAТA ВО ЖЕЛУДНИК ЈА СНЕМУВА МОМЕНТАЛНО: По 1 мала чашка и...

Сè повеќе луѓе се соочуваат со гастритис. Тоа вклучува воспаление на слузокожата на желудникот и придружено е со рефлукс (чувство на киселини во стомакот...

БЕЗ ПОДЖДРИГНУВАЊЕ: Природен лек за желудник

Одредена храна може да биде тригер за ненадејна појава на ждpигавица и желудочни проблеми кои можат да бидат многу непријатни. Затоа, се препорачува да...

Лек за гастритис според билкарот Мартин Најдовски, делува веднаш, а терапијата...

Многумина стра-даат од гастритис, воспалително заболување или иритација на желудочната слузокожа. Тој може да се појави одеднаш (акутен гастритис), траејќи еден до три дена,...

Ако имате проблем со желудникот после пиење кафе, само додајте половина...

Желудочната киселина е дигестивна течност која се формира во желудникот и содржи хлороводородна киселина (HCL), која е важна за добро здравје на желудникот, дигестивниот...

После јадење ми се дуеше стомакот, имав киселини и подригнував –...

Маж (56) пронашол домашен лек за ждригавица – Три голтки пред оброк и нема стомачни проблеми Треба да се води грижа за она што се...

Лек за киселини во желудникот – овој лек делува моментно –...

Нането (Mentha piperita) особено поволно делува на дигестивниот систем и ги остранува тегобите во стомакот. Билката нане со своите состојки ги олеснува грчевите кои се...