Дома Тагови лек за кандида

Таг: лек за кандида

Ја извлекува кандидата од корен, без разлика на кое место се...

Кандидата е габа која го на-паѓа нашиот организми и во голема мера влијае на квалитетот на животот. Габичната инфекција предизвикана од кандида може да...

Најценетите женски лековити билки: Помагаат при неплодност, полицистични јајници, нередовни циклуси

Најценетите женски лековити билки кои помагаат при неплодност, полицистични јајници, нередовни циклуси. Жените отсекогаш се потпирале на природата како извор на здравје и лековити...

Габична инфекција: гинеколог ми кажа лек кој не чини ни пет...

Кандида е квасна габа која во мала количина ја имаме сите во нашето тело. Нејзино природно живеалиште е нашата уста и цревата. Нејзина задача...