Дома Тагови лек за холестерол

Таг: лек за холестерол

Домашен лек против зголемен холестерол и вишок килограми – дури и...

Нездравата исхрана е еден од најголемите проблеми на денешницата. Се смета дека неправилно избалансираната исхрана е главниот причините за предвремена смрт во светот. Меѓутоа, секојдневно...

За слабеење и топење на мастите: Го чисти холестролот и го...

Фото и рецепт: Тамара Костадиновиќ Ова првенствено е лек за зголемени масти во крвта и покачени триглицериди, но исто така помага доколку сакате да ослабете...

Лековит напиток Антихолестерол-Антитриглицериди, ми го даде мојот лекар кардиолог

Фото и рецепт: Весна Несовановиќ На овој рецепт за првпат наидов на интернет, а во оригиналот пишуваше без употреба на листови. Но кога се посоветував...

Лек против холестерол: Мојот пријател имаше 12 холестерол, двојно од нормалните...

Фото и рецепт: Верица Николиќ Мене овој рецепт ми го даде пријател кој имаше холестерол и преку 12 единици, двојно повеќе од максимално дозволената граница!...

Напиток од тиква за холестерол и триглицериди – за еден месец...

На интернет се појави статија од маж кој по редовен лабораториски преглед на крвта добил наод во кој вредностите на холестеролот, шеќерот, триглицеридите и...

Овој напиток проверено ги регулира триглицеридите и холестеролот

Овој рецепт ми го препорача пријателка. Таа вели дека е проверен и дека одлично ги регулира триглицеридите и холестеролот. Не може да наштети, а...

Лек за холестерол од 2 состојки – 100% ефикасен и природен

Рецептот за НМД го испрати наша редовна читателка. Овој рецепт е проверено добар и природен. Се надевам дека некому ќе му користи, зошто на мајка...

Рогачот е лек за дебело црево, дијабетес, висок холестерол, покачен шеќер,...

Рогачот е исклучително лековит и воопшто не смееме да го занемариме. СОДРЖИ: Прости шеќери 13% (фруктоза, малтоза и глукоза); сахароза 20%; скроб 35%; пектин 3%; белковини...

По срцевиот удар само овој лек му делувал и му ги...

Пренесуваме интересна информација која деновиве стана вирална и пренесувана од голем број корисници на социјалните мрежи. Станува збор за природен лек кој ги прочистува...

Природна терапија која дури и докторите ја предлагаат: Рецепт за висок...

-Природна терапија која дури и докторите ја предлагаат, резултатите се изненадувачки добри во голем процент. Секој ден во време траење од еден месец (4 седмици)...