Дома Тагови лек од чувар куќа

Таг: лек од чувар куќа

Кога ќе станете наутро, овој лист прв ставете го во уста:...

Чувар куќа е билка која најлесно се одгледува и која не бара многу, а многу дава. Лесно поднеcyва разни климатски услови, но дефинитивно се...

КОГА ЌЕ ЈА ЗАСАДИТЕ – САМА ЗА СЕБЕ СЕ ГРИЖИ: „Секој...

Некои ја нарекуваат „камена ружа“, но сите ја знаеме како „чувар куќа“. Освен што е многу декоративна, оваа билка е многу лековита, а според...

Ставете 1 лист ЧУВАРКУЌА на лицето – сите дамки и несовршености...

Чувар куќата, заштитник на домот, позната е по своите бројни лековити својства, но исто така, може да направи многу за yбавината и здравјето на...

Природен лек од ЧУВАР КУЌА за хеликобатери – го враќа здравјето...

Речиси секој втор човек има некакви тегоби со желудникот. Некои се жалат на често подждригнување, други дека ги измачуваат киселини, трети дека имаат б...

ЧУВАР КУЌА И ЛУК: Пијте го овој лек 7 дена за...

Пијте го овој лек 7 дена за организам како нов, против воспаление и насобраните тoк-сини. Овој лек се состои од 3 состојки, а за...

Најевтиниот лек на светот го имате во дворот, ЧУВАР КУЌА: Лечи...

Чувар куќата е многу издржлива билка што може да се одгледува во саксија или на отворено во градина. Достапна е во различни бои и...

Зорица: Овој лек ја спаси една моја пријателка од чир на...

Природен лек против хеликобактеријата која предизвикува чир на желудникот. Хеликобактер Пилори (H. pylori) е спирална бактерија која се наоѓа природно во човековата слузница во...

ЧУВАР КУЌА: рецепт за желудник и гастритис, стар преку 1000 години

Чувар куќа е билка со исклучително лековито дејство, препознатлива по своите дебели листови, за кои сме слушале уште како деца. Ги краси нашите домови,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"