Дома Тагови лазањи

Таг: лазањи

ЛАЖНИ ЛАЗАЊИ ОД ТИКВИЧКИ: Никој не забележува дека внатре воопшто нема...

Пробајте го овој рецепт за лазањи приготвен со тиквички и печурки. Многу едноставно се прави, лесно и брзо, а многу е поздраво и поекономично...

ЛЕСЕН РУЧЕК: Еден од највкусните што сум ги пробала оваа година

Летни лазањи со состојки што ги имате во вашиот фрижидер, едноставни, многу брзо се приготвуваат, а доста сочни и многу вкусни. Ова може да...

Пастичо или пастицио – Италијанско или Грчко јадење: Печени макарони со...

Пастицио или пастичо е едно многу вкусно јадење кое се приготвува насекаде во светот. Според некои извори тоа е грчко јадење со тестенини, мелено...

Лазањи со палачинки – вкусно и сочно јадење за чиста десетка

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Лазањи со палачинки. Ако ви останале вишок палачинки, ова е одличен рецепт за да си приготвите многу...

Ваков ручек би можела секој ден да јадам! Лазањи со тиквички

Многу вкусно јадење, се топи во уста. Потребни состојки: 1 кг тиквички, 500 мл млеко, 4 лажици путер, 3 лажици брашно 2 јајца, сол, црн пипер, мускантно оревче, 100-150 г кашкавал, 60-80...

Готов за 6 минути – омилениот италијански специјалитет кој мора да...

Потребни состојки: 1 лажичка маслиново масло ½ чешне лук 1 лажица свежо оригано или ½ лажичка суво 1 шолја сечкани домати ½ лажичка сол ¼ лажичка црн пипер 2 кори лазања ¼...

ЛАЗАЊИ готови за 6 минути – омилениот италијански специјалитет

Омилениот италијански специјалитет во експресно – брза варијанта! Доколку користите неготвени лазањи, оставете ги да омекнат во топла вода пред приготвување. Потребни состојки: 1 лажичка маслиново...

Вкусни лазањи со зеленчук

Потребни состојки: 500 г лазањи 500 г печурки ¾ шолја зелена пиперка сечкана ¾ шолја сечкан кромид 3 чешниња лук ситно сечкано 2 тегли...