Дома Тагови лазања

Таг: лазања

ЛАЖНИ ЛАЗАЊИ ОД ТИКВИЧКИ: Никој не забележува дека внатре воопшто нема...

Пробајте го овој рецепт за лазањи приготвен со тиквички и печурки. Многу едноставно се прави, лесно и брзо, а многу е поздраво и поекономично...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ: Спремен за 6 минути – се топи во уста

Ако си мислевте дека за 6 минути не е возможно да се приготви било какво вкусно јадење или дури и торта или колач -...

ЛЕСЕН РУЧЕК: Еден од највкусните што сум ги пробала оваа година

Летни лазањи со состојки што ги имате во вашиот фрижидер, едноставни, многу брзо се приготвуваат, а доста сочни и многу вкусни. Ова може да...

Готов за 6 минути – омилениот италијански специјалитет кој мора да...

Потребни состојки: 1 лажичка маслиново масло ½ чешне лук 1 лажица свежо оригано или ½ лажичка суво 1 шолја сечкани домати ½ лажичка сол ¼ лажичка црн пипер 2 кори лазања ¼...