Дома Тагови крцкави тулумби

Таг: крцкави тулумби

МИНИ ТУЛУМБИ БЕЗ ЈАЈЦА: Им успеваат и на почетници, затоа сите...

Еден од најстарите колачи кои денес сè уште се приготвуваат. За да направите совршени тулумби, мора да знаете колку маслото за пржење треба да...

Најубавите ТУЛУМБИ се пржат во ладно масло: За секоја нова тура,...

Овој рецепт за тулумби во ладно масло го знам 1968 година, всушност стар е колку мене, па затоа го сметам за „оригинален“. По овој...

НАЈЛЕСНИОТ РЕЦЕПТ ЗА ТУЛУМБИ: Можат да ги направат и аматери, а...

Крцкави однадвор, а пливаат во вкусниот сируп! Тулумбите се вкусен и „силен“ десерт, а честопати домаќинките одбегнуваат да ги направам, мислејќи дека постапката за нивното...

Убедливо најдобриот рецепт за сочни и крцкави тулумби кои се топат...

Тулумби – однадвор крцкави, одвнатре меки и сочни, се топат во уста, детален рецепт со сите тајни постапки. Најомилената слатка кај нас, покрај баклавите и...

Тулумби кои се топат во уста, однадвор крцкави, а внатре меки...

На Балканот тулумбите се традиционални слатки кои редовно се јадат, а водат потекло од Египет. Еден од најстарите колачи кои денес сè уште се...