Дома Тагови крокети од компир

Таг: крокети од компир

Овие компирчиња се подобри и од помфрит: Свекрва ми често ги...

Овој рецепт за крокети го присвоив од свекрва ми која е многу вешта во кујната и секогаш подготвува најубави специјалитети. Неодамна ми го кажа...

ВКУСНИ ГРИЦКИ КОИ СЛУЖАТ КАКО МЕЗЕ – може да ги правите...

Овие вкусни грицки кои се прават од обично тесто и разни зеленчуци заситуваат како да сте изеле цел оброк. Од оваа количина излегува цел...

Ако имате 2 компири и 1 јајце: излегуваат навистина многу, необична...

Може да ги правите за ручек, ужина, вечера или како предјадење или прилог на главното јадење. Излегуваат навистина многу, јас првпат кога ги направив...

Децата ги макаат во ајвар, а јас ги јадам со сè:...

Драги домаќини и домаќинки, како вие го искористувате пирето што ќе ви остане? Јас од него правам крокети. Убави се и вкусни, крцкави однадвор,...

ВКУСЕН РУЧЕК НАБРЗИНА: Колешка донесе на работа и сè се изеде...

ВКУСЕН РУЧЕК НАБРЗИНА: колешка донесе денес на работа и сè се изеде во еден залак. Овие топчиња беа толку многу вкусни што сите што...

Нешто брзо, лесно и многу едноставно за појадок или вечера –...

I РЕЦЕПТ - Нешто брзо, лесно и едноставно за појадок или вечера – за 15 мин е готово! Фотографија и рецепт на Beti Josi...

Направете специјалитет со компир: Сите ќе ви бараат рецепт, бидејќи многумина...

Овие компирови топчиња станаа хит – одат како прилог а може и како главно јадење. Кога компирот во вид на пире или помфрит ќе ви...

Крокети од компир – наједноставниот појадок, готов за неколку минути

Ќе ви претставиме два рецепти, едниот од варен компир од кој се приготвуваат мини компирови пирошки, а од вториот рецепт се приготвуваат овие вкусни...

Мини пирошки од компир – излегуваат 80! Вкусна закуска за пред...

Имаат одличен вкус и кога се топли и кога ќе изладат. Потребни состојки: 850-900 г компир, 45 г путер/маргарин, 150 г гриз, 100 г брашно, 1 јајце, 1 лажичка сол и презла...

Овој компир стана хит – оди како прилог а може и...

Кога компирот во вид на пире или помфрит ќе ви здодее, еве една многу интересна идеја, во комбинација со многу сусам.... превкусно! Потребни состојки: 500 г...