Дома Тагови крофни

Таг: крофни

Овој рецепт за крофни мора да го имате зошто на сите...

Ова е рецепт со кој не можете да погрешите, прстенот околу секоја крофна никогаш не изостанува! Потребни состојки:Тесто 1 кг брашно 1 коцка свеж квасец ...

Брзи крофни толку добри што морав 2 пати денес да ги...

Крофните се одлични! Потребни состојки: 2 јајца, 5 лажици шеќер, 250 мл млеко, 1 прашок за печиво, 600 г брашно, 6 големи лажици јогурт, масло за пржење, кристал шеќер за валкање Постапка: 1.Изматете...

Ова е рецептот за најубавите посни крофни!

Ова се најубавите крофни без млеко и јајца и воопшто не се разликуваат од мрсните. Воздушести се, меки, се топат во уста, а од...

Шупливи крофни какви што ги правеа нашите баби

Потребни состојки: ​ 500 мл млеко 1 коцка квасец 2 жолчки 3 лажици шеќер 1 лажичка сол 950 г брашно 2 лажици маст (свинска или билна) ​ Постапка:   Ставете го квасецот во млако млеко да...