Дома Тагови крофни од рерна

Таг: крофни од рерна

Меки, фини и мирисни полнети крофни од рерна

Ако сакате нешто посебно вкусно и мирисно... Потребни состојки: 300 мл млеко, 50 мл масло, 20 г квасец, околу 500 г брашно, малку шеќер, малку сол, кора од лимон, 1 пудинг од...

Ова се прочуените крофни од рерна без капка масло, тукушто ги...

Фото и рецепт: Мирела Авдиќ. Се консумираат топли, тогаш се најубави. Можете да ги филувате со каков крем сакате, па дури и со пудинг, а...

Крофни од рерна, без пржење во длабоко масло: се прават двојно...

Потребни состојки: 1200 г брашно +- 40 г свеж квасец 200 мл топла вода + 1 лажичка шеќер 150 г шеќер 300 мл јогурт (може и млеко) 4 јајца 150 мл...

Брзи крофни од рерна – растат огромни, без пржење во длабоко...

Потребни состојки: 40 г свеж квасец 900 г остро брашно + околу 100 г за премесување и обликување 4 јајца 300 мл јогурт 200 мл вода 150 г шеќер +...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"