Дома Тагови кремаста торта

Таг: кремаста торта

СЕКУНДА РАБОТА: Кремаст колач со малини и вафли без печење

Денес ќе приготвам еден многу брз колач за кој не треба да ја вклучувам рерната. Она што е одлично во овој рецепт е неговата...

НАЈДОБРАТА ПРАЗНИЧНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Како да излегла од најдобрата светска...

Од само неколку состојки пригответе вкусна, кремаста торта за која нема потреба да печете бисквит. Потребен ви е само миксер кој ќе го вклучите...

Новогодишен кремаст десерт за 10 минути, без рерна, без желатин и...

Ако ви здодеаја брзите торти кои се приготвуваат со кондензирано млеко, желатин и маскарпоне, тогаш испробајте нешто ново. Оваа кремаста торта ја приготвив за...

ПАРФЕ ЦЕЛУВКА ТОРТА СО ПЛАЗМА КЕКСИ: Се топи во уста, целата...

Пред неколку години го испробав рецептот на Ивана, ја направив оваа торта и мислам дека ништо повкусно не сум пробала оттогаш до денес. Испробував...

ПРАЗНИЧНА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ: Кремаста и неодолива, без брашно и...

За претстојните празници направете кремаста и неодолива торта за чија подготовка нема да одвоите повеќе од 15 минути. Ништо не се пече, а готвењето...

Многу едноставна, брза, евтина и огромна – Новата песок торта која...

Познатата „песок торта“ или порано позната и како „Интерконтинентал“, а можеби во старите тефтери можете да ја најдете и под некое друго име, може...

Драгана: Кога ќе помешам кокос и џем од јагоди, ја добивам...

Кога постите и ќе ви се пpијаде нешто благо, препуштете му ce на ова слатко задоволcтво според рецептот на Драгана. Рецептот е многу едноставен...

Многу вкусна торта со ванила: Никој не останал на едно парче,...

Пробајте го рецептот на Бојана за оваа прекрасна ванила торта која се приготвува за 30 минути. Потребни ви се какао, шеќер, џем, малку масло...

КОЛАЧ РИМЈАНКА: Нема поубава торта од оваа со 5 слоја, секој...

Оваа е од оние старински торти кои се приготвувале за специјални пригоди, родендени и некои свечености, бидејќи во себе ги содржи најубавите домашни кремови...

БЕЛА СЛАДОЛЕД ТОРТА: Идеална за летните денови, дома ми ја имаат...

Измати и излеј, додека тpeпнете е готова, а се подготвува многу лесно и едноставно. Рецепт на „Вкусна Минута“. Лесна, чоколадна торта која многумина ја...