Дома Тагови кремаста торта

Таг: кремаста торта

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО НЕОДОЛИВ КРЕМ: Најсочна, најмека и највкусна, ќе ја...

Одличен празничен колач кој се приготвува за 5 минути, без печење, без јајца, без брашно, без кондензирано млеко, без желатин… Оваа чоколадна торта е...

Ако ви треба брза кремаста торта без печење, тогаш запишете си...

Многу обав спој од пудинг со плазма, ореви и кокос, сите ги воодушевуваа. Ако ви треба некоја навистина вкусна торта која е кремаста и...

БРЗА ВКУСНА ТОРТА: кога многу ми се јаде благо, ја правам...

Оваа торта мора да се комбинира со кафе бидејќи тоа е вистинско yживање за нас домаќинките кои по цел ден переме, чистиме, готвиме... На...

КРЕМАСТАТА ПОСНА ТОРТА, ГОТОВА ЗА 15 МИНУТИ: Може да се јаде...

Ова е една од моите омилени торти или колачи, како сакате. Толку многу е кремаста и вкусна, а толку лесно и едноставно се приготвува...

ПЛАЗМА СТРАЧАТЕЛА ЗА 5 МИНУТИ: Кремаст колач набрзинка, мора да го...

Многу убава торта со неверојатен вкус која се приготвува од само 5 состојки за 5 минути. Многу брза и едноставна постапка на приготвување, а...

ВКУСНА ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Свекрва ми ми покажа како се...

Свекрва ми ме научи како да готвам, а неодамна ми го покажа рецептот за оваа превкусна торта. Се приготвува многу лесно и брзо, па...

БОЖЕСТВЕНА ТОРТА ЗА БОЖИЌ: Без печење и брзо е готова, се...

Убава кремаста торта која се приготвува со пудинг и чоколадо. Постапката е брза и едноставна, а резултатот е божествен. Тортата е прикладна подеднакво и...

„Ако го знаев овој трик порано, сите мои торти ќе беа...

Ова е одличен трик, со едно обично пластично шише се постигнуваат фантастични шари. Колачот е многу вкусен, а се приготвува од едноставни состојки. Истиот...

ТОРТА ВО ТРИ СЛОЈА – ИЗНЕНАДУВАЧКИ ЛЕСНО СЕ ПРАВИ: Мека кора...

Доколку сакате да приготвите некоја едноставна и лесна торта, тогаш направете ја оваа трослојна, од која сите ќе бидат воодушевени. Особено ако ви треба...

ЈА ПОСЛУШАВ БАБА МИ И НЕ СЕ ПОКАЈАВ: Од обични состојки...

Рецепт на Катарина. Тортата потсетува на принцес колач, само што е далеку многу поубав, а се приготвува од речиси исти состојки и на сличен...