Дома Тагови крем супа

Таг: крем супа

Со ова јадење смалив 10 кг во текот на минатиот месец:...

Откога се поpoдив со првото дете, нагло ми се зголемија килогpaмите, па првите неколку месеци не обраќав многу внимание и само се фокусирав на...

ЧОРБА ОД ПРАЗ (посно на вода)

Потребни состојки: 2 страка праз 1 главица кромид 300-400 г компир Сол, црн пипер, ловоров лист ½ лимон сол 1 лажица брашно Постапка: Загрејте малку вода, додадете ситно сечкан праз, кромид и...

ПИЛЕШКА КРЕМ СУПА: феноменална крем супа која сигурно редовно ќе си...

Супата е едно од најздравите јадења кои го топлат стомако и благопријатно делува врз цревата. Би требало секојдневно да јадеме супи, но за жал,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"