Дома Тагови коријандер

Таг: коријандер

ГО ЧИСТИ ОРГАНИЗМОТ И ПОМАГА ПРИ СЛАБЕЕЊЕ: Оваа билка е моќен...

Доколку досега сте користеле коријандер како зачин, откако ќе дознаете колку е здрав, сигурно ќе го користите уште почесто. Иако долго време се користи...

Рецепт за природно лекување на дијабетес со коријандер

Коријандерот е позната билка од медитеранскиот регион, која најчесто се користи како зачин. Припаѓа на семејството повеќегодишни растенија Apiaceae, поточно родот Coriandrum (sativum), семејство...

Седумте чудотворци: Овие намирници се најмоќните чувари на вашиот организам

Зачините не се само додаток на јадењата, тие се исто така, непроценлив лек за вашиот организам. Во продолжение прочитајте кои зачински билки се сојузници...

За 42 дена отстранува 80% од тешките метали во телото –...

Коријандерот ќе ве ослободи од многу проблеми. За жал, и покрај значителниот напредок во сите области на општеството, современата епоха доведе и до многу здравствени...

Коријандерот го лекува дијабетесот за 2 месеци

-Оваа билка може да помогне во лекувањето на дијабетесот и целосно да го излечи. Дознајте како по природен пат може да го намалите нивото на...

Со само едно користење ги лекува бубрезите, панкреасот и црниот дроб...

Лекот кој може да ги излекува бубрезите, панкреасот и црниот дроб, е ништо помалку ни повеќе – туку еден зачин кој многу често се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"