Дома Тагови коприва и мед

Таг: коприва и мед

Ако поради желудникот не спиете добро, време е за овој лек:...

Доволно е да испиете 2 лажици од овој лек доколку имате бoлки во желудникот, проблеми со црниот дроб или имате несоница. Копривата е најдобар...

Билкарот Момчило: Билките правилно се користат на овој начин, а копривата...

Топлите денови се пред нас, но за многумина тоа значи и пролетен замор. Српскиот познат билкар Момчило Антонијевиќ посочи неколку билки кои го подобруваат...

Лек со семе од коприва и црвен кромид за зајакнување на...

Копривата веќе со години е дел од традиционалната медицина. Младите листови од коприва може да се јадат, а целата билка е лековита. Во овој...

Д-р Несторовиќ консумира коприва и мед на овој начин веќе 20...

Д-р Бранимир Несторовиќ е српски педијатар, пневмолог и алерголог. Тој во последно време стана многу популарен поради неговото постојано појавување на социјалните мрежи каде...

Добитна комбинација: мед, коприва и куркума – за исфрлање на секрет...

Го јакне имунитетот, ги елиминира алергиските симптоми, ја ублажува болката предизвикана од артритис, го елиминира вишокот секрет од бронхиите. Домашниот лек на база мед, коприва...

Копривата и медот најдобро ја лекуваат анемијата и имунитетот – една...

Дали знаевте дека недостигот на железо во крвта е чест проблем ширум светот? СИМПТОМИ за недостиг на железо може да бидат: -замор бледа кожа -слабост -краток здив -болка во градите -чести...

Стар народен рецепт од мед и млада коприва која се користи...

Фото и рецепт: Нада Кондиќ Рецептот на госпоѓа Кондиќ е многу едноставен: наберете млада коприва колку што можете, измијте ја добро, исечкајте ја и прелијте...

Чудотворна смеса од мед и коприва: само 2 лажици дневно! Лекува...

Копривата е најдобар прочистувач на крвта и најдобра лековита билка за подобрување на крвта. Има позитивно влијание врз панкреасот и го намалува шеќерот во...