Дома Тагови компирача

Таг: компирача

Вкусна пита со домашни кори, моите би ја јаделе секој ден,...

Рецепт на Валентина Машковиќ. Поздрав на сите драги пријатели, почитувани домаќини и домаќинки. Денес ќе ви ја презентирам нашата омилена пита филувана со компир,...

Пита со компир на два начини: Со готови кори и со...

РЕЦЕПТ 1 Пита со домашни кори Потребни состојки: 500 г брашно +- 1-2 лажички сол малку масло по потреба млака вода За фил: Околу 2 кг компир 1 главица кромид малку сол и...

Сите тајни: млака вода за брза пита, а ладна за меко...

-Месото од врат е најдобар избор за совршен бурек. -Пред крајот на печењето питите се премачкуваат со павлака за готвење и јајце за да бидат...