Дома Тагови колаген

Таг: колаген

ПРИРОДЕН КОЛАГЕН ЗА ЛИЦЕ: Пријателите последен пат кога ме видоа се...

Природната козметика отсекогаш се користела за третирање на неправилностите на лицето, како што се бpчките. Постојат многу билки и масла кои значително го подобруваат...

ОД 3 СОСТОЈКИ НАПРАВЕТЕ ЦЕЛА КУТИЈА ЖЕЛЕ БОНБОНИ: Десерт кој истовремено...

Желатинот е производ кој се добива од коски, ‘рскавица и тетиви кој содржи колаген, најважната белковина во човековиот организам, значајна за состојбата на кожата,...

Вистинската убавина доаѓа однатре: комлекс од колаген, хијалуронската киселина, витамини и...

Нутрикозметичките производи се производи што дејствуваат како нутритивни додатоци во исхраната, со цел нега на кожата, косата и на ноктите, односно промовирање на yбавината...

„Збирај на младост, да имаш за старост“: една состојка ги чува...

„Еден ден староста ќе праша каде беше паметта“, затоа, многу е важно да се одржува здравјето и виталноста уште од младоста. Секој знае дека...

Д-Р МАРИО ГО ОТКРИ ОНА ШТО МАЛКУМИНА ГО ЗНААТ: Како јајцата...

Артритисот е оштетување на зглобовите предизвикано од воспалителни процеси. Ова е прилично честа пaтoлoгиja, а главниот симптом е силна б олка. Правилно изготвената диета...

ЧУДЕСЕН ПРАВ: Ги лекува ‘рскавицата, лигаментите, тетивите и коските

Колагенот е главната белковина во нашиот организам. Исклучително е важен за ‘рскавицата, лигаментите, тетивите, коските и забите. Поради намалување или престанок на производството на...

Желатинот делува како природен лепак во телото: најдобар лек за коски...

Колагенот е неверојатна состојка која го помага одржувањето на здравјето, почнувајќи од стомакот, па сè до коските и кожата. Тој е главната белковина во...

„Лепак“ кој го спојува телото: Еве како КОЛАГЕНОТ делува во телото

Колагенот е моќна состојка за здравје и убавина, почнувајчи од стомакот, до коските и кожата. Тој е главната белковина во нашиот организам. Исклучително е...

За една седмица комплетно обновување на коските, тетивите, зглобовите и елиминација...

Колагенот е исклучително важен за одржување на здравјето на целиот организам и претставува најзастапен протеин во нашето тело. При недостиг на колаген, се намалува квалитетот...

Маска за чиста и свиленкаста кожа на лицето: ја чисти, избелува,...

За да ја исчистите кожата на лицето од нечистотии, да ја направите мазна, мека и свиленкаста, да ги смирите иритираните области и да спречите...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"