Дома Тагови колач со вишни

Таг: колач со вишни

ЈАС СНЕМУВА ЗА 1 МИНУТА: Овој колач со вишни и чоколадо...

Кога и да го направам овој колач веднаш целиот се изедува, буквално за една минута додека да го исечам, секое парче се разграбува, а...

Еден од најубавите старински колачи, кој се сече на коцки: Дунавски...

Овој бајковиден старински колач наречен „Дунавски бранови” или „Дунавски валцер“, ќе ве потсети на убавите добри стари времиња. Се прави многу брзо и лесно,...

ПОСЕН, MEK И ВОЗДУШЕСТ КОЛАЧ СО ВИШНИ: Подготви го за 10...

Ова е еден од најлесните колачи кои ќе ги направите. Често може да го најдете под името „сув колач,“ но напротив не е сув...

СУПЕР ВКУСЕН КОЛАЧ – прекрасна комбинација од чоколадо и вишни, брзо,...

Овие чоколадни коцки се толку многу вкусни, што нема да ви биде доволно едно парче. Чоколадниот вкус искомбиниран со вишни е толку совршен што...

Сакав нешто брзо и посно, па го најдов овој рецепт –...

Откога започна велигденскиот пост, барав рецепт кој се подготвува набрзина, а да не се прави со јајца, млеко и масло, па случајно налетав на...

Ако имате еден грст лешници и смрзнати вишни, направете го овој...

За сите љубители на комбинацијата чоколадо со вишни, ви откриваме еден брз рецепт за многу вкусен колач кој лесно и едноставно ќе го приготвите...

СТАРИНСКИ КОЛАЧ СО ВИШНИ: Вака го правеа баба ми и мајка...

Рецепт и фотографиии на Верица Николиќ. Ова е еден од наубавите брзи и лесни колачи кој нема кој не го сака. Тестото е меко...

Кремаст колач со вишни и лиснато тесто: „Вакво нешто не се...

Рецептот за овој превкусен кремаст колач со вишни и готово, купечко лиснато тесто вреди да го пробате. Нема многу работа околу подготовката, бидејќи веќе...

Нешто највкусното што ќе го пробате – најдобриот чоколаден колач со...

Овој колач е нешто највкусното што ќе го пробате, а особено е освежителен во текот на летниот период. Постапката за приготвување е лесна и...

РЕЦЕПТ ЗА 10: Неодолив, вкусен, евтин, сите го обожаваме дома

Ова е колач над колачите, кај нас дома е омилен и затоа е често на трпеза. Многу е вкусен и се подготвува од само...