Дома Тагови Колач без брашно

Таг: Колач без брашно

ДИЕТАЛЕН КОЛАЧ БЕЗ БРАШНО, ШЕЌЕР И МАСЛО: Многу едноставен, здрав и...

Здраво на сите, јас сум Ебру од Турција и со вас сакам да го споделам рецептот за овој вкусен, но пред сè здрав колач....

ЈАДЕТЕ КОЛАЧИ КОИ НЕМА ДА ВЕ ЗДЕБЕЛАТ: Вкусни и без брашно,...

Здраво на сите, се надевам дека сте добро. Денес ќе ви откријам еден рецепт за одличен колач кој се приготвува без брашно. За целиот...

ЕМ ВКУСЕН ЕМ ДИЕТАЛЕН: Колач без брашно, шеќер и масло –...

Рецептот за овој прекрасен колач ни доаѓа од нашата драга членка Јелена Шарац, која овојпат сподели многу лесен и едноставен рецепт за здрав колач...

СЛАДОК ОБЛАК: Нежен колач без брашно и без глутен, готов е...

Овој колач не содржи брашно од житарици, па можат да го јадат и оние кои се чувствителни на глутен, а шеќерот го замените со...

Ако имате 5 минути – направете го овој колач: без шеќер...

Се приготвува неверојатно брзо и едноставно, а добивате совршен вкус. нема да ви се верува што сте направиле за толку кратко време и со...

Прелиен колач без брашно, сочен и многу вкусен

Толку сочен и вкусен колач што не може да се опише со зборови. Колачот не содржи брашно, а се состои од чоколадо, портокал и...

Колач без брашно и шеќер, светски хит: многу добар рецепт!

Потребни состојки: 4 јајца 2 портокали 200 г ореви или бадеми или лешници или кокос 1/2 лажичка сода бикарбона За фил: 100 г црно чоколадо 200 мл неутрална павлака за готвење Постапка: Портокалите...

Чоколадни колачиња без брашно – однадвор крцкави, одвнатре меки и сочни!

Потребни состојки: 3 белки 65 г какао во прав ½ кафена лажичка цимет ¼ лажичка сол 1 кафена лажичка екстракт од ванила 150 г чоколадни капки (или чоколадо за готвење) 360...

Неверојатен колач без брашно: вкус кој ќе ве остави без зборови!...

Фантастичен колач кој може да послужи како торта, сите ќе ви бараат уште едно парче. Потребни состојки: 3 јајца 200 г шеќер 50 г рендано чоколадо 250-300 г какао крем 50...