Дома Тагови кокошка

Таг: кокошка

Го најдовме најубавиот рецепт за домашно печено пиле: Многу е сочно,...

Печеното пиле или кокошка е еден од најчестите македонски ручеци кои се подготвуваат во комбинација со печен ориз, печени компири или салата... Пилето понекогаш...

Постојат два начини како правилно да го „исперете“ пилешкото месо

Пилешкото месо е едно од најчесто конcyмираните не само поради неговиот вкус, туку и поради брзата и лесна подготовка. Едно од омилените јадења се...

Пиле печено на стаклено шише – прсти да излижеш!

Посветено на мојот сакан брат Дејан, на кого не успеав да му го испечам ова вкусно пиле.... Потребни состојки:, 1 пиле, 1 пиво во стаклено шише. Сол сенф,...