Дома Тагови кантарион

Таг: кантарион

Спасителниот кантарион: 20 причини зошто треба да го пиете секое утро...

Жолтиот кантарион е повеќегодишна билка за која одамна се смета дека е лек за 99 болести. Распостранет е речиси на целата териоторија на Македонија....

Лековит еликсир од женски манастир за подмладување и лекување – рецептот...

Ако редовно го користите овој рецепт, гарантирано ќе го успорите стареењето на вашата кожа, но и на целиот организам воопшто, а самата кожа ќе...

Ако претходно не сте правеле пилинг, време е да почнете ако...

Испуканите усни се непријатен проблем што треба да се реши веднаш штом се појави. Грубиот пилинг на усните може да биде многу иритирачки и...

Кантарионот ги ублажува симптомите на депресија и помага полесно да заспиеме

Кантарионот го спречува разградувањето на серотонинот, хормон одгпвпрен за добро расположение – откриваат најновите истражувања. Кантарионот или Бородична трева одамна е познат како лековита...

Спасителниот кантарион – 20 причини зошто треба да го пиете секое...

Жолтиот кантарион е повеќегодишна билка за која одамна се смета дека е лек за 99 болести. Распостранет е речиси на целата териоторија на Македонија....

Билкарите се колнат во овој чудотворен напиток: Лекува депресија, го брка...

Кантарион или Богородична трева како што уште се нарекува меѓу народот, е многу ценета во природната медицина. Таа е најделотворна во лекувањето на проблемите со...

Кантарионово масло: носи сонце и живот, ги лекува сите рани во...

Кантарионовото масло одамна е познато како масло кое се нанесува на сите рани. Ценето е одамна како антивирусен, антибактериски и антимикробен лек со кој...

ИВАНДЕНСКИ МЕВЛЕМ: Рецепт испратен од Бога како ангелска порака! Лекува кашлица...

Фото и рецепт: Даниела Двете билки кои се користат за овој мевлем се многу, многу лековити, а заедно кантарионот и ајдучката трева имаат уште поголем...

Слабејте без диета со ЧАЈОТ 4 – во исто време се...

Ова е руски еликсир „вечна младост“: Потребни ви се само четири билки за да изгледате 20 години помладо. Сите билки се богати со лековити...

За деца и возрасни: ефикасна мешавина за лекување на АЛЕРГИЈА од...

Потребни состојки: 5 рамни супени лажици- Црвен кантарион 4 супени лажици- Кантарион 3 супени лажици- Глуварче (корен) 2 супени лажици- Коњско опавче 1 супена лажица- Пченкарна свила 4 супени лажици-...