Дома Тагови калории

Таг: калории

Истражување: Трипати седмично направете си топла бања и килограмите сами ќе...

Кога последен пат си направивте убава бања? Но не ледена за закрепнување после напорен тренинг – туку топла бања за релаксација и опуштање на...

Прастар лек за намалување на холестеролот: светиот грал на здравјето

Дали сте слушнале за пастели? Комбинацијата на состојките од кои се направени овие вкусни бомбици, е навистина уникатна. Рецептот датира од времето пред 6000...

Екстремно брзо: по оброк испијте го ОВА за да ги изгорите...

Овој чудесен еликсир ќе го забрза вашиот метаболизам и процесот за согорување на калориите! Потребни состојки: 1 голем зрел цитрон 1 лажица мед Постапка: 1.Цитронот, по можност ладен, исечете...

Оваа една работа мора да ја направите пред да седнете да...

Неколку пати претходно пишувавме за важноста од пиење доволно количина вода, но еве не повторно, да ве предупредиме за факторот број еден според важноста...

Не е до метаболизмот – еве зошто после триесеттата нагло се...

Одговорот лежи во неактивноста. Како што старееме, сите ние сме помалку активни. ​ Базалнитот метаболизам е брзината со која телото согорува калории кога се седи или...

КУЌНА ДИЕТА: Земете пенкало, запишете и загубете 3 килограми за 3...

-Кога говориме за слабеење обично помислуваме на изгладнување и напорни физички вежби. Но, таканаречената „чиста диета“ е нешто сосема поинакво, а освен губењето на вишокот...

На еден силен човек му треба повеќе храна од еден послаб,...

Често се прашувате, колку храна всушност му е потребна на еден возрасен човек? Дали треба да се придржуваме кон бројот на калории или постои...

Ако сакате да слабеете додека спиете – мора да го направите...

Дали знаевте дека бројни истражувања укажуваат на фактот дека најдоброто време за јакнење и изградба на мускулите е времето додека спиеме? Се’ што треба...

Овој еликсир со цитрон изедете го после ручек – ќе ги...

Овој чудесен еликсир ќе го забрза вашиот метаболизам и процесот за согорување на калориите!   Потребни состојки: 1 голем зрел цитрон 1 лажица мед Постапка: 1.Цитронот, по можност ладен, исечете...