Дома Тагови какао колач

Таг: какао колач

ПРЕЛИЕН КОЛАЧ СО КАКАО: По една чаша од сѐ, готов е...

Уште еден рецепт од старата, пожолтена тетратка со скромни состојки, за чија подготовка не е потребен миксер. Колачот е многу сочен и вкусен, така...

Маж ми го обожава овој лесен и кремаст колач, не е...

Колачот е многу едноставен, се прави од неколку состојки кои секоја домаќинка постојано ги има во својата кујна. Ова е еден од оние колачи...

КАКАО КОЛАЧ ЗА 5 МИНУТИ: Евтин и многу вкусен посен колач

Овој колач кој уште се нарекува и „медено срце“ е еден од највкусните посни колачи кои совршено одговараат со шолја кафе или топол чај....

„Едвај малку се излади, а внук ми со другар му половина...

На многумина им е познат како „Црн колач без јајца“ или „какао коцки“, а сигурно ќе го најдете запишан во тефтерот на вашата мајка...

КАКАО КОЛАЧ на кој се сетив додека пиев кафе и потоа...

Овој вкусен какао колач е навистина многу едноставен и лесно се прави. Бев изненадена од постапката, а сега постојано ми е на трпеза и...

КАКАО КОЛАЧ: едноставен и изненадувачки вкусен со необичен прелив кој дава...

Овој вкусен какао колач е навистина многу едноставен и лесно се прави. Бев изненадена од постапката, а сега постојано ми е на трпеза и...