Дома Тагови јафа топчиња

Таг: јафа топчиња

ПОСНИ ЈАФА ТОПЧИЊА: Без млеко и путер, готови се за 5...

Брзи, лесни и ммммм...со неодолив јафа вкус...без маснотии, идеални за летните денови. Од смесата моете да правите точиња, но и да ја ставате во...

Јафа топчиња без печење и без трошка масло, се прават од...

Вкусни бомбици, лапни-голтни. Можете да ги приготвите и во посна варијанта доколку користите посни бисквити и чоколадо за готвење. Вкусот е неодолив. Постапката е брза...

Јафа топчиња без печење и без трошка масло

Вкусни бомбици, лапни-голтни. Потребни состојки: 300 г бисквити со вкус на какао 150 мл сок од портокал 1 ванилин шеќер 2 големи лажици џем од портокал или кајсија 1 ребро...

Јафа топчиња без печење и без трошка масти – брзи, лесни...

Потребни состојки: 300 г бисквити со вкус на какао 150 мл сок од портокал 1 ванилин шеќер 2 големи лажици џем од портокал или кајсија 1 ребро чоколадо за...

Јафа топчиња без млеко и путер – готови се додека трепнеш...

Потребни состојки: 300 г бисквити со вкус на какао 150 мл сок од портокал 1 ванилин шеќер 2 големи лажици џем од кајсија 1 ред чоколадо за готвење (50...