Дома Тагови хељда

Таг: хељда

МАЈКА МИ НЕ МЕ ПРЕПОЗНА: Цел месец јадев ќофтиња во сос...

Одамна размислував да отпочнам со друг, поздрав начин на исхрана, но секојпат наоѓав изговори дека немам доволно време и одложував за следниот месец, кога...

Домашен леб кој не дебелее, не содржи ниту глутен: Им се...

Рецепт на Ана. После цела година испробување на разни комбинации од брашна и методи за печење на леб, конечно сум задоволна и со вкусот...

АКО ЦРЕВАТА НЕ РАБОТАТ ДОБРО, ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМ Е ЗАСЕГНАТ: Овој напиток...

Нашата храна е нашето гориво. Сè што ќе внесеме преку исхрана поминува низ дигестивниот тракт, се преработува, вари и разложува до помали состојки кои...

РЕЦЕПТ ЗА КИСЕЛО МЛЕКО КОЕ СЕ СЕЧЕ СО НОЖ: Смеса која...

РЕЦЕПТ 1 - Потребни состојки: 2 литри млеко (по можност домашно, со висока масленост), 200 г готово кисело млеко, 1 лажица кисела павлака Постапка: млекото...

СРЦЕ 20 ГОДИНИ ПОМЛАДО: Без прескокнување и посилно од кога било

Хељдата не е само здрава житарица, туку и лековита билка. Од зрната на хељдата се приготвува чај кој после 6 недели редовно конcyмирање дава...

Kаша со хељда која спасува живот, спречува дебелеење и го штити...

Хељдата е нутриционистички многу квалитетна псевдо житарица. Содржи есенцијални аминокиселини кои помагаат во намалување на нивото на холестерол во кр-вта и нормализирање на високиот...

Каша од хељда која спасува живот, го штити срцето и спречува...

Веројатно сте чуле за хељдата, но можеби сè уште не сте имале шанса да ја пробате. Без разлика дали е во семе или сомелена...

Од оваа намирница докажано може да се ослабе: Хелдата е најдобра...

Хелдата помага кај кардиоваскуларни болести, а особено кај зголемен крвен притисок и дигестивни проблеми. Покрај тоа, исклучително е корисна за губиток на вишокот килограми. Ефикасноста...

Хелда: за слабеење, за гастрит, анемија, кожни болести, за мозок, склероза...

Помага при срцеви заболувања, го намалува нивото на холестерол во крвта. Затоа, колку можете повеќе треба да ја консумирате. Покрај тоа, го чисти организмот...

Направете домашен леб кој не дебелее и не содржи глутен (се...

Во ДМ може да се најде безглутенски квасец (габи добиени од безглутенско брашно) Потребни состојки: 1 квасец 500 мл млака вода 500 г хелдино брашно 1 лажичка сол 1 лажичка...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"