Дома Тагови хачапури

Таг: хачапури

ПОЛНЕТИ ПИТУЛИЦИ: Сите што ги пробаа ме прашаа за рецепт, навистина...

Сакам да испробувам нови рецепти и за среќа, живееме во време кога тие ни се достапни секогаш и при рака. Некогаш се успешни, а...

За појадок направете домашен сомун во тавче, заборавете на купечкиот леб...

Овие лепињи кој некој некој ги нарекува „сомуни“, многу добро одговараат со свежо сирење и кисела павлака, со некое мезе, но и со какви...

Хачапури: брзо тесто меко како душа, со јајце и запечено сирење...

Хачапурито припаѓа на грузиската национална кујна, но е познато јадење во целиот свет. Самиот збор, ''хачапури'' е составен од два збора: ''хачо“ што значи...

Хачапури: брзо тесто меко како душа со јајце и потпечено сирење...

Хачапурито припаѓа на грузиската национална кујна, но е познато јадење во целиот свет. Самиот збор „хачапури“ е составен од два збора: „хачо“ што значи...

Балон лепињи без квасец – ќе ги засакате веднаш и поради...

Ви нудиме два рецепти кои подеднакво се успешни а лепињите се многу вкусни. Првиот рецепт се приготвува со сенаменско брашно, како што е наведено...

ХАЧАПУРИ – превкусно меко лепче во облик на кајче со сирење,...

Хачапури е традиционално грузиско јадење, тесто со сирење кое најчесто се продава во рестораните за брза храна. Во грузиските региони постојат различни варијанти кои...

Хачапури: Квасно лепче со сирење и јајце, едноставно јадење со малку...

Може да се приготви во повеќе облици. Јас ги направив во облик на чамци. Рецептот е многу едноставен и добар, зошто добивате многу вкусно...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"