Дома Тагови ѓумбир

Таг: ѓумбир

Напиток за нервозни луѓе кои сакаат да ослабат

Многумина, ананасот го сметаат за крал на овошјето, еве зошто: Во една фелка ананас, или околу 80 – 100 грама се содржат околу 70 проценти...

Изгубила 20 килограми со овој неверојатен пијалок. Досега непрочитана – диета...

Луѓето обично го започнуваат денот со шолја кафе. Кафето е диуретик и помага за подобро празнење на цревата, но кафето исто така може да...

Додека спиете овој напиток ви ги топи масните наслаги

-Овој едноставен напиток е тајната за витка линија. ​ Со овие едноставни состојки кои можете да ги купите во било која продавница, ќе приготвите едноставен и...

Радикално чистење на цревата за 48 часа – навечер испијте го...

Можно е да се исчистат цревата во рекордно време, но за тоа е потребно многу одрекување и добра волја. Се сомневате дека можете само за...

Ѓумбирова вода како турбо забрзувач на слабеењето – како да подготвите...

Иако можеби сте слушнале и прочитале за бројни ефикасни рецепти за слабеење, ова е веројатно најдоброто оружје со кое најбрзо и најефикасно ќе се...

Овој стар германски лек ги чисти артериите подобро од било кој...

Комбинацијата на овие супер здрави состојки има голем ефект врз целото тело. Овој природен лек ги чисти артериите и спречува појава на калцификација во телото. Комбинацијата...

Ако имате било каков стомачен проблем, решението можеби ќе го најдете...

-Дали имате чести тегоби со стомакот? Ова се неколку природни лекови кои се многу делотворни. Наједноставните традиционални природни лекови за стомак се секако чаевите. На...

Оваа 92 годишна жена ги подмладила коските и зглобовите со помош...

Со текот на годините, нашето здравје станува сè повеќе нежно. Особено на крајот од секој ден, повеќето луѓе страдаат од болка или некоја непријатност....

Овој еликсир го продолжува животот! Пробајте го уште денес!

Морковот го подобрува видот, делотворно делува против карцином а кожата ја прави млада и здрава.  Ова е рецепт за долг живот, а се прави од...

Пред да тргнете на пат направете го ова за да немате...

Доколку имате „патувачка болест“ односно „морска болест“ или повремени, ненадејни вртоглавици и мачнини од непознато потекло, ви предлагаме да го испробате следниот природен лек. Земете...