Првата предност на овој напиток е пред се’ тоа што со негова помош многу побрзо и полесно ќе заспиете, а втората предност е тоа што целата храна која дебелее ќе ја стопи преку ноќ.

Звучи како магија, па можеби и навистина делува магично, затоа што се активира неверојатен механизам кој со леснотија ги согорува вишокот калории.

Исто така, со овој напиток ќе ги исфрлите сите отрови од вашиот организам, сите штетни токсини ќе бидат неутрализирани, а вашиот организам ќе биде препороден и одморен.

Со овој исклучително здрав напиток можете да лекувате и висок крвен притисок, кардиоваскуларни болести, дијабетес, како и многу други болести.

Се приготвува непосредно пред употреба, секогаш од свежи продукти.

Потребни состојки:

1 лимон

½ литар вода

1 грст лист од магдонос

1 мала лажичка јаболкова киселина

1 мала лажичка рендан корен од ѓумбир

1 лажичка цимет во прав

Постапка:

Сите горенаведени состојки ставете ги во блендер и добро измиксајте ги. Започнете со магдоносот и лимонот, па ѓумбирот, а потоа циметот и киселината, па на крај додадете ја водата.

Напитокот треба да го пиете секоја ноќ пред да одите во кревет, а секое утро ќе се будите со видно помала тежина, и секако, ќе се чувствувате многу посвежо отколку порано.